Oranžová třída

06.08.2024
  • Homogenní třída pro děti 3–4leté, třída je uzpůsobena i pro přijímání dětí od dvou do tří let.
  • Třída je přístupná z boční strany hlavní budovy. Umístění třídy zajišťuje dostatek klidu pro adaptaci na nové prostředí.
  • V této třídě je práce s dětmi zaměřena zejména na získávání prvních sociálních kontaktů a adaptaci na nové prostředí. Citlivý a klidný přístup učitelek pomáhá dětem, aby se snáze vyrovnaly s odloučením od rodiny.
  • Hra provází děti po celý den. Děti se učí komunikovat s ostatními dětmi a s učitelkou, učí se spolupracovat a společně si hrát. Společně si vytvářejí jednoduchá třídní pravidla a rituály, která se učí postupně respektovat.
  • S pomocí učitelek si tato nejmladší věková skupina dětí osvojuje základní prvky sebeobsluhy, jako je osobní hygiena, stolování, oblékání i společenské návyky a pravidla společného soužití.