Školní zahrada

06.08.2024

Mateřská škola je navzdory svému umístění uprostřed města obklopena zahradou parkového typu se vzrostlými stromy. Školní zahrada je rozlehlá a poskytuje dostatek prostoru pro hru a vzdělávání dětí. Je vybavena edukativními prvky v přírodním stylu, které korespondují s environmentálním zaměřením mateřské školy.

Zahrada je vybavena pískovišti, vyvýšenými záhony, kompostéry, venkovní učebnou, houpačkami, klouzačkou, fotbalovými brankami a různými průlezkami, blátivými kuchyňkami a vahami.

Část zahrady je vydlážděná, děti mohou využívat koloběžky, odrážedla, stoly, lavičky na klidové činnosti, venkovní tabule na kreslení.

Školní zahrada poskytuje bezpečný prostor pro spontánní pohyb a hru, ale i pro setkávání rodičů a přátel školy při různých akcích.